O firmě

Naše firma vznikla v roce 1992 za účelem realizace zahraničních zakázek u českých výrobců v oblasti strojírenské výroby. Sídlo firmy se nachází v Krnově v Moravskoslezském kraji. Výhodné umístění v oblasti s kvalitním zázemím v oblasti strojírenského průmyslu nachází široké uplatnění u zákazníků nejen v zahraničí, ale i v České republice. V současné době převážnou většinu výrobků (především reklamní stojany ale i mnoho dalšího) realizovaných formou kooperace ve strojírenství vyvážíme do Skandinávie, kde má výhradní zastoupení firma LINDKON ApS z města Pandrup.

Realizace zakázek

Realizujeme zakázky formou kooperací ve strojírenství. Její přednosti jsou znát a projeví se především u produktů, které vyžadují více výrobních technologií najednou. Nabízíme a dodáváme však i jednodušší výrobky, které vyžadují např. jen CNC soustruh.

Kromě samotné realizace zakázek zajišťujeme i zhotovení výkresové dokumentace týkající se realizovaných zakázek. Ve finále i transport hotových výrobků k zákazníkovi.

Za dobu své existence máme vytvořenu síť úzce spolupracujících výrobních firem různého zaměření. Tudíž dnes jsme schopni dodat téměř jakýkoli strojírenský výrobek, zhotovený z kovu, z plastu, ze dřeva, skla či keramiky a dokonce i čalouněné výrobky, obsahující PUR-pěnu, koženku, nebo kůži.

Kde mají naše výrobky uplatnění?

Strojírenské výrobky, s nimiž obchodujeme, nacházejí své uplatnění jak v zemědělské, lodní, regálové, zvedací, železniční či transportní technice, tak i v dalších odvětvích. Kupříkladu v automobilovém, chemickém a potravinářském průmyslu, v oblasti zpracování odpadů a ochrany životního prostředí.

Reklamní stojany

V posledních letech se náš skandinávský partner zaměřil na dodávky prezentační výrobků, týkajících se trhu s nemovitostmi. V této souvislosti jsme zkonstruovali a vyvinuli řadu typů reklamních stojanů. Ty nabízíme jako standardní výrobky. Jsme však schopni zkonstruovat a vyvinout i jiné nové typy reklamních stojanů dle představ zákazníka. Podmínkou jsou opakované dodávky v ekonomicky smysluplných sériích.

Mimo reklamních stojanů nabízíme 

Obrobky z litiny, oceli, nerezové oceli, mosazi, bronzu a dalších barevných kovů. Dále svařence z černého i nerezového plechu, včetně povrchových úprav jako je galvanické a žárové pokovení, moření, elektrochemické leštění nerezových výrobků, klasické i práškové lakování, tryskání balotinou a jinými abrazivními materiály, nanášení tvrdých keramických, či kovokeramických vrstev na výrobky, vyžadující extrémní odolnost povrchu.

Při kooperaci spolupracujeme jen s malými, či středními firmami, jež jsou dostatečně loajální a tak můžeme nabídnout zákazníkům výhodné ceny a především flexibilitu.

Do budoucna nadále chceme rozšiřovat vývoz na další země. 

Firma Pavel Janda – Kooperace ve strojírenství, je finalista roku 2019 DHL exportní ceny a 22.ročníku DHL exportní ceny v kategorii Malá společnost 2019.

Ing. Pavel Janda – Kooperace ve strojírenství – reklamní stojany